20 aprilie 2016, 17:00 Sport views 6263
Dacia a eliminat-o pe Zimbru din Cupa Moldovei

Zimbru rămâne fără trofeu în acest sezon. Formaţia antrenată de Simao Freitas a fost eliminată de rivala Dacia din Cupa Moldovei.

Meciul de la Speia s-a încheiat cu 1-0, singurul gol fiind marcat de Octavian Onofrei în minutul 23. Dacia a câştigat chiar dacă a jucat cu mai multe rezerve. Într-o altă partidă din sferturile de finală, Zaria Bălţi a dispus de Saxan Ceadîr Lunga, cu 5-1. Gheorghe Boghiu a reuşit o dublă, iar Bogdan Boiciuk, Alexandru Onică şi Andrei Iakovlev şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor.

Diseară, de la ora 18:00 Sheriff va întâlni Academia, iar mâine se vor duela Dinamo-Auto şi Milsami.