23 may 2022, 14:30 Sport views 2487
Sportivii moldoveni s-au întors victorioși de la turneul Campionilor

Sportivii moldoveni s-au întors victorioși de la turneul Campionilor "Gold Division"

Echipa de copii a clubului de lupte "Maximus - Voievod" s-a întors victorioasă de la turneul Campionilor Gold Division care a avut loc recent în orașul Pașcani, România.

Membrii echipei au obținut 30 de locuri de 1 și 20 locuri de 2.

De asemenea, sportivul Adrian Vascan s-a impus la categoria de 65 kg cîștigînd centura.

Luptătorul Lucian Genunchi a devenit campionul piramidei în 80 kg iar Vladimir Aculov la 35 kg.

Conform clasamentului general pe echipe, Club Maximus - Voievod s-a clasat pe locul 1.

"Mulțumim mult echipei de antrenori Țapu Denis Nicolaevici Denis Cretu Sergiu Chiriac Pănuță Mihai, mulțumim mult părinților pentru susținere, conducerii Federației Voievod și nu in ultimul rînd organizatorilor evenimentului", a menționat conducere Clubului "Maximus - Voievod"

Source: noi.md